logo

Opilý traktorista se u Dlouhého Újezdu se strojem převrátil na bok, vlek pak pokračoval ještě několik metrů v jízdě

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tachovští dopravní policisté přijali v pátek, tj. 28. října letošního roku, oznámení o nehodě, která se stala kolem 15:00 hod. na silnici mezi obcemi Žebráky a Dlouhý Újezd. Ve směru na Dlouhý Újezd jel s traktorem a připojeným přívěsem – přepravníkem balíků – 23letý řidič.

Ten na rovném úseku komunikace v mírném klesání nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu. V reakci na danou situaci strhl řízení vlevo, tím vyjel na komunikaci, kde stočil řízení traktoru vpravo, ve smyku přejel celou šíři komunikace a následně narazil přední částí traktoru do břehu pravého silničního příkopu. Tím došlo k převrácení traktoru na bok a následnému vytržení jistících šroubů přívěsu. Ten po uvedené komunikaci samovolně pokračoval ve směru původní jízdy a po několika metrech se zastavil až o strom při pravé straně krajnice.

Při nehodě utrpěl řidič zranění, se kterým byl převezen do nemocnice na ošetření. Ještě před tím s ním policisté provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Přístroj naměřil 2,32; 2,19 a 1,91 promile alkoholu. S ohledem na pozitivní dechové zkoušky byl zajištěn i odběr řidičovy krve. Vzniklou škodu policisté odhadli na 1 300 000 korun.

Nehodou se i nadále zabývají a čekají na výsledky lékařského vyšetření a rozboru krve.

por. Bc. Dagmar Jiroušková, Policie ČR