logo

Oslava narozenin na Znojemsku přerostla v technopárty se 700 účastníky, zasáhnout musela policie

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Znojemští policisté přijali v noci z pátku na sobotu několik oznámení o rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Při prověřování oznámení zjistili, že se na řádně pronajatém soukromém pozemku u Únanova koná oslava narozenin. Policisté se spojili s pořadatelem akce, který přislíbil ztlumení hudby. Během soboty produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700. Většinou se jednalo o občany Rakouska.

V sobotu odpoledne se na policisty obrátili majitelé okolních (nepronajatých) pozemků s tím, že si na nich někteří návštěvníci odstavili auta a postavili stany. Přes sliby pořadatel nápravu nezjednal, odpoledne tak museli policisté vyzvat návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování vozidel na starostou určené místo. Po nápravě protiprávního stavu pak pořadatel opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22 hodin, aby nedocházelo k rušení nočního klidu.

Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku (přestupkového jednání). Na akci se podílelo 41 policistů včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků a pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení.

V tuto chvíli návštěvníci areál postupně opouští, policisté situaci monitorují a kontrolují odjíždějící řidiče. Už u pěti z nich jsme zjistili, že usedli za volant pod vlivem návykových látek.

mjr. Pavel Šváb, Policie ČR