logo

Osobní automobil sjel u Čejkovic do rybníka, vyprošťovat ho museli hasiči

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nejprve profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné byla dnes devět minut před polednem vyslána do Čejkovic k dopravní nehodě osobního automobilu. Když hasiči na místě zjistili, že se nejedná o klasickou silniční nehodu, byli povoláni jako posilová jednotka i jejich českobudějovičtí kolegové.

Jednalo se o havarovaný osobní automobil značky BMW, jehož řidič nezvládnul řízení, vyjel ze silnice a skončil až po střechu v rybníce. Řidič stihnul a zvládnul oknem z potápějícího se auta vylézt. Nemáme informaci, že by byl zraněn.

Z auta vytékaly provozní kapaliny a bylo nutné vůz vyprostit z vody ven. Proto přijeli českobudějovičtí profesionální hasiči s automobilovým jeřábem, člunem a vybavením pro zásahy ve vodě.

Potápěči a hasiči v suchých oblecích auto ve vodě zajistili a připravili na vytažení tím, že za kolo vozu natáhli látkový popruh. Policisté mezitím silnici v místě nehody zcela uzavřeli.

Krátce před půl druhou odpolední bylo BMW vyproštěné z vody, když hasiči auto navijákem přitáhli nejprve ke břehu a následně vytáhli až na silnici.

Vendula Matějů, HZS Jihočeského kraje