logo

Ostravští kriminalisté objasnili sérii 17 vloupání do zaparkovaných vozidel

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští kriminalisté sdělili koncem měsíce listopadu letošního roku obvinění šestatřicetiletému muži z Ostravy hned pro tři přečiny, a to přečin krádež, přečin poškození cizí věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Muž celkem v sedmnácti případech měl provést vloupání do vozidel. Specifikum obviněného je, že si vozidla ve většině případů vybíral na totožném místě v Moravské Ostravě. Také způsob vloupání byl téměř vždy stejný. Do vozidel vnikl po rozbití okna zavazadlového prostoru, kde následně odcizil uložená zavazadla. Jeho pozornosti neunikla různá elektronika, několikery dioptrické brýle, ale také například prací prášek a aviváž. Celkově měl způsobit škodu, která je v této chvíli vyčíslena na částku přesahující 380.000 korun.

Kriminalisté dle osobní a místní znalosti vytipovali právě následně obviněného muže, který se obdobných skutků dopouštěl opakovaně na území celé České republiky. Ten se ke skutkům doznal. V případě, že bude recidivista opět odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Richard Palát, Policie ČR