logo

Ostravští kriminalisté velmi rychle objasnili dvě loupeže

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Porubští kriminalisté vedou vyšetřování okolností zvlášť závažných zločinů loupeží. Pachatelům skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let…

O jednom ze zločinů policisté informovali v předchozích dnech. Muž měl specifickým způsobem požadovat vydání peněz u přepážky. Když měla žena zareagovat odlišně, než očekával, z místa činu odešel bez financí. Policisté ihned započali s pátrání po neznámém, provedli ohledání místa činu, na místo byl povolán psovod se psem. Porubští kriminalisté postupně shromažďovali informace k podezřelému, zjištěn byl nejen popis tehdy neznámého muže, ale zajistili také obrazový záznam. O pomoc byla požádána i veřejnost.

Kriminalisté muže, odpovídajícího popisu, zaregistrovali večer 24. 5. 2019 v prostorách u nádraží v Ostravě. Muž byl policisty zadržen, zajištěny byly i věci důležité pro trestní řízení. Po shromáždění důkazů dnes zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání 42letého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže. Muž byl opakovaně odsouzen, uložený trest odnětí svobody vykonal v březnu roku 2019. K jednání se doznal, odůvodnil jej existenční tísní. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Ve druhém případě se obětí zločinu stala seniorka. Sdělení obvinění pro zvlášť závažný zločin loupeže si vyslechl 35letý muž. Ke skutku došlo dne 23. 5. 2019 kolem 02.50 hodin v Ostravě-Porubě. Muž měl zezadu přistoupit k 69leté ženě, uchopit její kabelku, načež se měli o zavazadlo přetahovat. Žena volala o pomoc a kabelku bránila. Situaci zaregistrovala svědkyně, která věc oznámila na tísňové lince. Muž se v důsledku popsaného kabelky nezmocnil a z místa odešel.

Policisté po zjištění prvních informací o skutku započali ihned s pátrání po podezřelém, načež muže podobného popisu brzy nalezli před jedním z domů. Ještě měl předstírat, že komunikuje s obyvatelem domu, před kterým stál. Výslech muže byl reálný v době, kdy nebyl ovlivněn alkoholem (orientační dechová zkouška vykázala původně hodnotu přesahující 1 promile). Po shromáždění důkazů zahájil ostravský komisař trestní stíhání muže. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR