logo

Ostravští policisté stíhají muže, který měl jedné z místních restaurací vyhrožovat bombou

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 27letého muže pro trestný čin šíření poplašné zprávy. Pachateli uvedeného jednání tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Muž je podezřelý, že na tísňovou linku 158 oznámil smyšlenou informaci, že v jedné z restaurací v Ostravě-Zábřehu umístil nástražný výbušný systém, který má být iniciován do dvou hodin. Oznámení si vyžádalo aktivaci činností složek integrovaného záchranného systému a evakuaci čtyř desítek osob. Způsobená škoda na majetku nebyla dosud specifikována. Ke skutku došlo dne 13. září 2018 po 22 hodině. Policisté shromáždili důkazy ke konkrétnímu podezřelému, načež zahájili jeho trestní stíhání. Muž se k činu doznal, motivem měl být verbální spor mezi hosty restaurace (tento měl oznámení předcházet).

Doplnit lze, že nejde o první letošní případ. Na počátku roku jsme vás informovali o skutku, ke kterému došlo odpoledne 17. 1. 2018. Devatenáctiletý muž měl oznámit na tísňovou linku uložení nástražného výbušného systému v jednom z obchodních center v Praze. Okamžitě po oznámení události započali policisté s opatřeními v předmětném místě. K propátrání objektu byly nasazeny desítky policistů, evakuováno byly stovky lidí (pravděpodobně víc jak 1 000 osob). Došlo také k uzavření a přerušení provozu jednotlivých provozoven v objektu.

Aktuálně lze uvést, že vyšetřování pokračuje. Způsobená škoda byla v tomto případě specifikována v částce, která již přesáhla 1 430 000 korun.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR