logo

Ostravští strážníci čelili na ubytovně útoku, agresivní žena pokousala strážnici, její bratr zase napadl strážníka

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Náročný zákrok absolvovali na Štědrý den strážníci MP v Ostravě-Zábřehu. V jednom z pokojů ubytovny nájemkyně hlukem a křikem obtěžovala ostatní.

Jakmile hlídce MP žena otevřela, sdělila, že pije, protože jsou Vánoce a její muž je ve výkonu trestu. Po chvíli se na místo dostavil bratr ženy a začali se slovně napadat. Z důvodu zklidnění situace strážníci s mužem odcházeli směrem k vrátnici a strážnice je následovala, jakmile žena odešla zpět do bytu. Po chvíli se však žena na schodech objevila znovu a fyzicky napadla svého bratra.

V dalším útoku jí zabránila strážnice, která ji za použití donucovacích prostředků zpacifikovala. Jakmile ji odvedla do bezpečné vzdálenosti, žena se vysmekla, přes služební oděv kousla strážníci do předloktí a způsobila jí krvavé zranění, které bylo po ukončení události ošetřeno v nemocnici.

V průběhu zákroku strážnice uslyšela od vrátnice křik, takže se ihned přesunula za svými kolegy, kde se pomalu začali srocovat další nájemníci ubytovny a situace se stávala značně nepřehlednou. Na místo proto byly přivolány další posily. Bratr ženy začal slovně napadat oznamovatele události, přičemž strážník zaujal postavení na obranu tohoto muže. Bratr ženy však svou agresivitu dále stupňoval, přičemž znenadání udeřil strážníka do obličeje a v dalším útoku mu již strážník zabránil použitím donucovacích prostředků.

Poté hlídka uslyšela zvuk rozbíjejícího se skla z patra nad vrátnicí. Na místo proto vyběhl strážník a viděl, jak žena, která kousla strážnici, kope nohou do zbytku skleněné výplně dveří. V dalším poškozování majetku jí strážník zabránil. Přivolanou hlídkou Policie ČR bylo následně zjištěno, že agresivní žena je osobou hledanou, proto si ji na místě převzali a její bratr byl nejprve převezen do protialkoholní záchytné stanice, kam byl po provedení dechové zkoušky (2,83 ‰) umístěn a po odeznění akutní intoxikace si jej převzali policisté.

Nyní se budou oba zpovídat, mimo jiné, z podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě.

MP Ostrava