logo

Ozbrojený a zabarikádovaný muž na Českolipsku vyhrožoval sebevraždou, vyjela k němu Zásahová jednotka

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O pořádný rozruch se v pátek večer postaral starší muž v jedné obci na Českolipsku. Na místo byl povolán policejní vyjednavač i Zásahová jednotka.

V pátek krátce před devátou hodinou večer jsme na tísňovou linku přijali ze Zdravotnické záchranné služby oznámení, že v jedné obci na Českolipsku vyhrožuje starší muž sebevraždou ve svém rodinném domě, kde se zabarikádoval v jednom z pokojů. V pokoji byl sám. Policisté také obdrželi informaci, že muž je legálním držitelem zbraní.

Operační důstojník neprodleně na místo vyslal policejní hlídky, které v daném místě prvotně zajistily bezpečnost druhých osob a také si na místo vyžádaly policejního vyjednavače. Policisté z důvodu zajištění bezpečnosti občanů provedli evakuaci osob z přilehlého domu. Následně byla na místo přivolána i Zásahová jednotka z Ústí nad Labem.

Několik hodin s mužem rozmlouval policejní vyjednavač nad jeho životní situací, která jej dovedla až samou hranici života. Po delším rozhovoru, po třetí hodině ranní, se policejnímu vyjednavači podařilo muže přesvědčit o tom, že i přes veškeré problémy má cenu žít! Muž dobrovlně policistům vydal své střelné zbraně. Zásahová jednotka následně muže zajistila a předala ho do péče lékařů.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR