logo

Ozbrojení pachatelé přepadli v Teplicích klenotnictví, před příjezdem policie utekli

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí okolo 11. hodiny dopoledne došlo v Krupské ulici v Teplicích k přepadení místního klenotnictví.

Dovnitř měl vtrhnout nejméně jeden ozbrojený pachatel. Na místo dorazily policejní hlídky v domnění, že se pachatel stále nachází uvnitř objektu. Podle prvotních informací měl vzít rukojmí, což se následně ale nepotvrdilo.

Policisté uzavřeli široké okolí, klenotnictví obklíčily hlídky v balistické ochraně a s dlouhými střelnými zbraněmi. Na místě jsou hlídky z obvodních oddělení i dopravního inspektorátu, přítomny jsou také prvosledové hlídky a hlídky Speciální pořádkové jednotky z Ústí nad Labem. Policisté prostřednictvím megafonu opakovaně vyzvali lupiče, aby se vzdal a vyšel ven s tím, že je obklíčen. Dotyčný se však nevzdal. Později se ukázalo, že již v budově nebyl.

Na místo byla povolána Zásahová jednotka KŘP Ústeckého kraje a do vzduchu vzlétl vrtulník Letecké služby Policie ČR s termovizí, který má monitorovat situaci ze vzduchu. Na místě asistují policistům také záchranáři.

Policisté později zjistili, že ozbrojený lupič, či lupiči, utekli ještě před jejich příjezdem. Informace o rukojmích se tedy nepotvrdila.

Náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák na místě uvedl, že policie pracuje s verzí, že pachatelé byli čtyři. V současné době po nich policisté usilovně pátrají.

MrK, Týdeník Policie