logo

Pachatel měl uložen trest domácího vězení, i přesto kradl auta

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Auta kradl, byť byl ve výkonu trestu domácího vězení. Toto pondělí ho zadrželi kriminalisté osmého oddělení prvního policejního obvodu.

Na přelomu května a června odcizil během třech týdnů hned šest motorových vozidel. V jednom případě se jednalo o Fabii, v dalších pěti o Škody Octavie. Tím způsobil poškozeným škodu v celkovém součtu téměř tři čtvrtě milionu korun.

V tomto protiprávním jednání mu nezabránil ani ten fakt, že v danou dobu vykonával trest v podobě domácího vězení, ke kterému byl odsouzen za jinou majetkovou trestnou činnost.

O tom, že se jedná možná dokonce, až o nenapravitelného nenechavce vypovídá i ta skutečnost, že za majetkovou trestnou činnost byl do této doby pravomocně odsouzen už pětkrát.

Navíc kradl stylem padni komu padni. Dvě z celkem šesti vozidel totiž odcizil na náměstí přilehlém vazební věznici v Ruzyni. Proto nikoho nepřekvapí, že se v obou případech jednalo o soukromá vozidla pracovníků přilehlého nápravného zařízení.

Youtube Video
Podívat se na video

Po zadržení obvinil vyšetřovatel dvaačtyřicetiletého muže z trestného činu krádež, za který dotyčnému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Současně podal vyšetřovatel během dnešního dopoledne podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby, o kterém zatím nabylo rozhodnuto.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR