logo

Pachatel při honičce naboural policejní auto a po zastavení utekl, policisté ho dopadli po rozsáhlé akci

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek před polednem policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina pronásledovali osobní vozidlo, které bylo odcizeno v zahraničí. Jeho řidič s vozidlem ujížděl po dálnici D1 ve směru jízdy na Brno.

Za Velkým Meziříčím z dálnice D1 sjel a pokračoval v jízdě po silnicích nižších tříd na Žďársku. Policisté pokračovali v jeho pronásledování. Řidič nereagoval na opakované pokyny k zastavení a dokonce se na jednu z hlídek snažil najet a přitom narazil do služebního vozidla a toto vozidlo poškodil. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn.

U obce Ořechov pak řidič krátce před půl jednou odcizené vozidlo odstavil a z místa utekl a před policisty se skrýval v terénu na neznámém místě. Vzhledem ke členitosti a rozlehlosti terénu byly na místo a okolí k pátrání po tomto pachateli vyslány dostupné policejní hlídky a do pátrací akce byl nasazen také policejní vrtulník a policejní kynologové se služebními psy.

Vzhledem k tomu, že se v místě pátralo po nebezpečném pachateli, který najížděl na policisty a nereagoval na výzvy k zastavení, bylo prvořadým úkolem ho co nejrychleji zadržet. Policisté proto v místě realizovali úplnou uzávěru silnice I/37 mezi Osovou Bítýškou a Křižanovem a na silnicích v okolí obcí Kadolec, Ořechov, Heřmanov, Březejc a kontrolovali všechna projíždějící vozidla.

Muže se policistům krátce po patnácté hodině podařilo vypátrat a zadržet. Pátrání a opatření v místě byly odvolány. Muž byl umístěn do policejní cely a v současné době probíhají ve věci procesní úkony. V současné době k případu nelze poskytnout bližší informace.

mjr. JUDr. Dana Čírtková , Policie ČR