logo

Pachatel se pokusil ženu nejen oloupit, ale také znásilnit

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté díky místní a osobní znalosti, po předchozím souhlasu státního zástupce, rychle odhalili a zadrželi v místě přechodného bydliště v Moravskoslezském kraji pachatele, který se dopustil závažného násilného trestného činu v Hranicích na ulici Nová.

Případ se stal 23. září před pátou hodinou ranní. Mladá žena šla po uvedené ulici, kde zhruba v polovině kopce procházela kolem tehdy ještě neznámého muže, který tam postával a pravděpodobně vykonával potřebu. V době, kdy ho míjela, se k ní otočil a začal na ni mluvit. Žena, aby ho slyšela, si vyndala z uší sluchátka. Muž ji požádal o cigaretu a ona mu odpověděla, že žádné nemá. Nečekaně ji uchopil za ruku a začal ji přitahovat k sobě. Poškozená se nejprve jeho útokům ubránila, ale pak ji násilník povalil na zem a zalehl svým tělem.

Začal se ženě sápat po krku a požadoval po ní pohlavní styk s upozorněním, že pokud mu nebude po vůli, tak ji zabije a několikrát to opakoval. Po chvilce se začal sápat po kabelce poškozené, kterou měla pod sebou. Žena se aktivně bránila, ale i přesto ji začal agresor jednou rukou škrtit a řvát na ni. Na okamžik pachatel zaváhal a to ve chvíli, když se mu podařilo dostat do kabelky a začal se v ní přehrabovat. V ten moment vycítila poškozená možnost dostat se z jeho sevření, odstrčila ho od sebe a rozběhla se k přijíždějícímu vozidlu, které se jí podařilo zastavit. Řidiče, který v autě cestoval, požádala o pomoc. Pachatel z místa utekl směrem k blízké zahrádkářské kolonii. Poškozená byla převezena na ošetření do místní nemocnice. Mimo psychické a fyzické újmy přišla mladá žena o peněženku s finanční hotovostí, stravenkami, osobní doklady, platební kartou a také o mobilní telefon. Celková majetková škoda byla vyčíslena na necelých 6 400 Kč.

Policisté okamžitě začali po pachateli tohoto závažného násilného trestného činu pátrat a hned následující den ve večerních hodinách skončil na policejní služebně 61letý muž podezřelý z výše uvedeného jednání. Po provedení veškerých potřebných úkonů bylo zahájeno trestní stíhání zadrženého muže a bylo mu sděleno obvinění z trestných činů loupež, znásilnění ve stadiu pokusu a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Ze strany policistů byl dán státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován a obviněný byl eskortován do vazební věznice v Olomouci, kde bude pravděpodobně čekat až do vynesení rozsudku.

npor. Mgr. Jaroslav Šulák, Policie ČR