logo

Pachatel si vzal na vloupání taxíka, ten ho po činu zavezl přímo na policejní služebnu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 2. ledna krátce před půlnocí se sedmadvacetiletý muž z Prostějova vozidlem taxislužby nechal zavést do nedaleké obce. Zde z vozidla vystoupil a řidiče požádal, aby chvíli počkal.

Přibližně za 20 minut řidiče telefonicky požádal, aby pro něho přijel na nepříliš vzdálené místo. Zde na něho již čekal, ale nově sebou měl benzínovou elektrocentrálu, dvacetimetrový prodlužovací kabel, 11 lahví alkoholu a jiné drobné věci. Po naložení věcí do vozidla zákazník řidiče požádal o převezení na udanou prostějovskou adresu.

Dvaadvacetiletý taxikář však správně vytušil, že zákazník není právoplatným majitelem věcí a proto ho i s nákladem zavezl rovnou před prostějovskou policejní služebnu. Zde si muže i věci převzali policisté. Při výslechu se muž přiznal, že věci odcizil ze stavební buňky a nákladního automobilu z volně přístupné zahrady. Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 7 350 korun.

Dalším šetřením policisté zjistili, že podezřelý muž byl v dubnu loňského roku pro obdobné jednání rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody se zkušební dobou do prosince 2017. Ve věci je nyní vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení pachateli za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Mgr. František Kořínek, PČR