logo

Pachatel v Táboře uloupil vůz autoškoly, žáka donutil vystoupit pod hrozbou zbraně

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý před desátou hodinou přijali policisté na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, oznámení o krádeži osobního vozidla a zároveň loupeži, spáchaných souběžně. Případ se odehrál v jedné táborské ulici, kde zastavilo vozidlo autoškoly, tovární značky Škoda. Když z vozidla vystoupil, tak si toho využil neznámý pachatel, který do něj naskočil a na uvnitř sedícího žáka křičel, ať hned vystoupí nebo použije zbraň. Ten ihned vyskočil a mladší muž, který se zmocnil vozidla, tak ujížděl z místa loupeže.

Dle popisu podezřelého a přesných údajů vozidla, předal operační důstojník informaci všem hlídkám v rámci Územního odboru Tábor a dále i v rámci Jihočeského a Středočeského kraje, a též kraje Vysočina. Takže se o události během pár minut dozvěděly desítky hlídek v uvedených lokalitách.

Tento rychlý tok informací se stal velmi důležitým, neboť během hodiny a půl byl průjezd hledaného vozidla zaznamenán na silnici II/602 na Pelhřimovsku směrem na Jihlavu, kde jej viděl hlídka pelhřimovských dopravních policistů. Okamžitě se za ním rozjeli a za pomocí světelného a zvukového znamení řidiče po pár kilometrech pronásledování zastavili u obce Opatov. Na výzvu k vystoupení z vozidla nereagoval, proto museli strážci zákona použít chmaty a chvaty sebeobrany a následně mu přiložili služební pouta. Dle trestního řádu byl podezřelý muž zadržen a ztotožněním jeho osoby zjistili, že se jedná o 23 letého mladíka z Tábora. O zadržení byl vyrozuměn jak operační důstojník kraje Vysočina, tak i Jihočeši. Provedenou lustrací též zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění. Zkouška na přítomnost alkoholu či omamně psychotropních látek byla negativní.

Mladík byl poté eskortován zpět do Tábora, kde si ho převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality, vozidlo bylo odtaženo do areálu Územního odboru k dalším úkonům trestního řízení.

Táborští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu Loupež, přečinů Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy si zadržený převzal usnesení o zahájení trestního stíhání.

Zároveň byl státnímu zástupci podán návrh na vazbu.

Velký dík patří nejen koordinaci jednotlivých operačních středisek, ale především hlídce pelhřimovských dopravních policistů.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR