logo

Pachatelé muže napadli pěstmi i baseballovou pálkou, když ho odváželi autem, zastavili je policisté

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 10. února letošního roku před desátou hodinou dopoledne ve Švihově dva muži fyzicky napadli poškozeného. Na veřejném prostranství na Náměstí T.G. Masaryka dva dvaadvacetiletí muži z Klatov fyzicky napadli šestadvacetiletého muže z Kašperskohorska.

Útočníci jej několikrát udeřili rukou sevřenou v pěst do hlavy, dále kopy nohou do těla a následně i údery baseballovou pálkou do končetin a požadovali peníze, které mu jeden z pachatelů předchozí den předal a měl vrátit 2 600 Kč. Poškozený vydal svoji peněženku a muž z ní vyjmul 1 700 Kč. Oba muži poškozeného odvlekli k vozidlu značky Škoda Fabia, kde seděl další muž, jenž vozidlo řídil a přinutili muže, aby nastoupil a odjeli směrem na Klatovy. Při jízdě po něm chtěli, aby šel do obchodů odcizit zboží a tím doplatí dlužnou částku.

Mezitím policisté přijali oznámení o fyzickém napadení a po pachatelích již pátrali. Hlídkou policistů z obvodního oddělení z Klatov byl řidič s vozidlem zastaven ve městě a na místo byli přivoláni další policisté.

Podezřelí dva muži byli zadrženi a převezeni na oddělení, kdy po provedení úkonů byl jeden dvaadvacetiletý propuštěn a s ním i řidič z vozidla. Další dvaadvacetiletý muž byl za doprovodu policistů eskortován do policejní cely. Poškozený byl převezen se zraněním k ošetření do nemocnice.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež a případ dále prověřujeme.

nprap. Ladmanová Dana, Policie ČR