logo

Pachatelé vyráběli drogy v bývalém uprchlickém táboře, v rámci akce ALCATRAZ si na ně došlápla zásahová jednotka

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od letošního léta do současné doby monitorovali mostečtí kriminalisté odhalující drogovou kriminalitu skupinu osob, která se zabývala výrobou a distribucí pervitinu z léků získaných v Polsku. Policejní akce proběhla pod názvem „ALCATRAZ“. V rámci této akce minulý týden policisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi čtyři osoby podezřelé z trestné činnosti na úseku výroby a distribuce pervitinu. Kriminalisté zajistili dvě laboratoře, finanční hotovost a 174 gramů pervitinu. Tři z obviněných skončili ve vazební věznici.

Čtyři muži ve věku 37, 43, 44 a 52 let, všichni z Mostu, byli na základě výsledků šetření obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vyšetřovatel podal podnět na vazební stíhání tří mladších obviněných. Okresní soud v Mostě vazbu uvalil.

Tři z čtveřice obviněných již byli za obdobný trestný čin odsouzeni. Muž ve věku 37 byl odsouzen pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy k podmíněnému trestu, 43letý muž pro závažný zločin k nepodmíněnému trestu, který vykonal letos v březnu a 44letý Mostečan byl za zločin odsouzen a z vězení přišel loni v listopadu.

Podle kriminalistů měl 43letý Mostečan 13. října odjet ráno z Mostu do Polska, kde obstaral léky s obsahem pseudoefedrinu. Týž den se vrátil do Mostu, kde měl tablety spolu s 37letým mužem v jednom mosteckém bytě v ulici M. Švabinského rozemlít na prášek. Pak oba společně s třetím 52letým Mostečanem odpoledne odjeli všichni tři vozidlem taxi služby do prázdného opuštěného areálu bývalého utečeneckého tábora v Červeném Újezdu, kde za pomocí předmětů a chemikálií vyrobili nejméně 174 gramů psychotropní látky, se kterou na druhý den ráno odjeli zpět do Mostu, kde byli zadrženi v ulici Jana Kříže zásahovou jednotkou.

Asi po půl hodině byl zadržen další podezřelý, 44letý Mostečan, který v bytě u svého známého v ulici Česká měl vyrobit pervitin z tablet, které přivezl z Polska výše uvedený 43letý muž a drogu následně poskytl zájemci. Policisté v bytě v ulici Česká i v budově v Červeném Újezdě provedli prohlídky a zajistili předměty sloužící k výrobě metamfetaminu.

Případ je nadále v šetření mosteckých kriminalistů a policisté nevylučují další obvinění.

nprap. Ludmila Světláková, PČR

helicoptershow