logo

Pacientce v kladenské nemocnici někdo ukradl mobil, případ objasnili kladenští policisté

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policistům obvodního oddělení Kladno se podařilo vypátrat a dopadnout podezřelou pachatelku z trestné činnosti krádeže do dvou dnů od jejího protiprávního jednání. Dalším šetřením vypátrali nového majitele odcizeného mobilního telefonu, který byl zajištěn a následně bude předán zpět poškozené ženě.

Na linku 158 bylo v sobotu 5. srpna 2017 v odpoledních hodinách oznámeno poškozenou pětatřicetiletou ženou, že jí v Oblastní nemocnici Kladno na pokoji v prostoru lůžkové části jednoho z oddělení byl zcizen mobilní telefon i s nabíječkou. Pachatel využil okamžiku, kdy pacientka usnula a zanechala mobilní telefon v hodnotě 5 500,-Kč na nočním stolku odkud byl ukraden.

Na základě policejního šetření byla 7. srpna 2017 kladenskými policisty vypátrána podezřelá dvaadvacetiletá žena z Kladna, která byla taktéž pacientkou kladenské nemocnice. Poté co pachatelka odcizila mobilní telefon i s nabíječkou, odešla z oddělení kladenské nemocnice, aniž by o svém svévolném opuštění areálu jako pacientka informovala zdravotnický personál.

Policisté po vypátrání podezřelou ženu následně vyzvali k podání vysvětlení svého jednání na policejní služebnu Kladno. Mobilní telefon s příslušenstvím nebyl u podezřelé nalezen, neboť ho prodala jinému muži. Dalším operativním šetřením byly získány nové poznatky a mobilní telefon byl zajištěn. Vzhledem k tomu, že během této krátké doby byl odcizený mobilní telefon opakovaně prodán několika majitelům bylo jeho zajištění obtížnější. Posledním majitelem tohoto telefonu byl cizí státní příslušník, kterému byl telefon odebrán bez jakýchkoliv náhrad.

Policisté nyní případ prošetřují a žena je podezřelá z trestného činu krádeže, za který ji hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši dva roky.

nprap. Jana Šteinerová, PČR