logo

Pád dívky z vyhlídky v Jičíně vyšetřují kriminalisté jako pokus vraždy, při vyšetřovacím pokusu pomáhali policisté ze Zásahové jednotky

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V září loňského roku jsme informovali o pádu chlapce a dívky z ochozu Milohlídky v Jičíně. Provedeným šetřením, jsme zjistili informace, které vedly k obvinění 18letého mladíka ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy. Chlapce jsme obvinili v prosinci roku 2017.

Po roční důkladné práci jsme v těchto dnech vyšetřování ukončili a podali jsme státnímu zástupci návrh na podání obžaloby. V rámci vyšetřování jsme mimo jiné úkony provedli prověrky na místě a vyšetřovací pokusy a to za využití nejmodernější techniky a dále například systém „SPHERON“ (tento je tvořen speciálním programem R2S (Return to scene) společně se sférickou kamerou Spheron, s jehož pomocí lze vytvořit kompletní digitální kriminalistickou dokumentaci místa činu.

Dále jsme v rámci zmíněných úkonů použili záznamové zařízení umístěné na dronu, figuranty a specialisty zásahové jednotky.

Na základě těchto úkonů, kterých se účastnili specialisté z Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR a Fakulty tělesné výchovy a sportu – Univerzity Karlovy, byl vypracován ústavní znalecký posudek z biomechaniky. Tuto událost i nadále tedy kvalifikujeme jako zvlášť závažný zločin pokus vraždy.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, Policie ČR