logo

Palubní kamera zachytila na magistrále v Praze nehodu, která způsobila značné dopravní komplikace

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek ráno došlo v ulici 5. května v Praze, ve směru k dálnici D1, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel Ford a Toyota.

Podle prvotních informací řidič Fordu při předjíždění vjel do cesty řidiči Toyoty, který jel v levém jízdním pruhu. Při následném nárazu došlo k odmrštění Toyoty na betonová svodidla a oplocení. Ford zůstal zaklíněný a opřený o Toyotu.

Na místo vyjely hlídky Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod a dále pak jednotky HZS Praha ze stanic Centrála a Chodov, kde mají pražští hasiči poměrně nově ve výbavě technický automobil Scania s hydraulickou rukou. Článek o tomto novém „přírůstku“ ve vozovém parku HZS Praha naleznete například na serveru Požáry.cz

Provoz byl v místě nehody sveden do jednoho jízdního pruhu. Hasiči zajistili vozidla proti pohybu a po zadokumentování nehody ze strany policie začali s postupným vyprošťováním vozidel pomocí hydraulické ruky na jejich technickém automobilu z chodovské stanice.

„Provoz v ulici ve směru na Brno byl veden pravým jízdním pruhem, během vyprošťování musela být silnice v tomto směru zcela uzavřena,“ uvedla pro server iDnes.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že příčinu nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků policie prošetřuje.

Kvůli nehodě vznikly na magistrále v obou směrech dlouhé kolony.

MrK, Týdeník Policie