logo

Pár po vzájemné hádce v Kladně zaútočil na přivolané policisty, muž na ně pak plival s tím, že prý dostanou žloutenku

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli večer přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení o tom, že na zastávce autobusu v ulici Dukelských hrdinů v Kladně se vzájemně napadají dvě osoby. Jedná se o muže a ženu.

Na místo vyjela hlídka strážníků a zastávku monitoroval také operátor kamerového dohlížecího systému. Stejné oznámení také přijala Policie České republiky. Na místě se pak hlídka policie a strážníků spojily. Policistka vyzvala oba aktéry potyčky k předložení dokladů totožnosti. Dvojice výtržníků na tuto výzvu zareagovala útokem na zasahující policisty.

S pomocí strážníků bylo útoku zamezeno použitím donucovacích prostředků. Výtržníci skončili v poutech a byli převezeni k dalšímu šetření na obvodní oddělení Policie České republiky. Ale ani na služebně policie se dvojice neuklidnila.

Žena neustále křičela a nadávala a její partner se snažil na strážníky a policisty plivat se slovy.“ Na každýho z vás plivnu a dostanete žloutenku“. Aby bylo muži zabráněno v plivání, byla mu nasazena přes ústa rouška. Celý případ si ponechala policie k došetření.

MP Kladno