logo

Parašutista přistál na ukázce na Letné do zábran a mezi diváky, zraněni byli tři lidé

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pravděpodobně silný poryv větru způsobil v sobotu odpoledne na pražské Letné nehodu, při níž vojenský parašutista spadl při ukázce v rámci Dne s armádou do železného hrazení a mezi diváky.

První pomoc zraněným poskytovali armádní zdravotníci, kteří na akci rovněž působili.

Na místo vyjížděli policisté z Místního oddělení Letná a povolány byly dvě posádky RZP ZZS HMP. Záchranáři si do své péče převzali dvě dospělé osoby – 36 letého výsadkáře, který utrpěl pohmožděniny zad a dolních končetin. Dále v jejich péči skončila žena, která utrpěla pohmožděniny v oblasti zad a horní končetiny. Ženu transportovala posádka RZP do motolské nemocnice. Výsadkáře pak další posádka RZP převezla do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Při incidentu bylo zraněno také dítě, to bylo jinou záchranářskou posádkou převezeno do nemocnice ještě před příjezdem pražských záchranářů.

Případem se ihned začali zabývat policisté z místního oddělení i vojenští policisté z AČR. Podle mluvčí armády má za „nehodou“ stát nepředpokládaný poryv větru, který odfoukl parašutistu mezi diváky.

Celá událost se odehrála na Dni s armádou, který na Letné probíhal od sobotního rána. Seskok parašutistů byl poslední ukázkou na této akci.

MrK, Týdeník Policie