logo

Pardubický policista vyrazil na ryby, místo kapra chytil pachatele krádeže

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Relaxace při rybaření se pro policistu z polabinského obvodního oddělení v době jeho volna proměnila v pracovní nasazení. Místo kapra chytil zloděje.

V sobotních ranních hodinách seděl v poklidu se svým kamarádem u břehu vodní plochy v Polabinách do doby, než v 7 hodin zahlédl muže projíždějícího na jízdním kole se střešními nosiči pro přepravu kol. Jelikož z takzvaného „nápadu trestné činnosti“ věděl, že v posledních měsících se tyto přepravní komponenty staly terčem zlodějů, rozhodl se cyklistu zápasícího s uvedeným předmětem oslovit. Ve chvíli kdy se dal cyklista na útěk, už bylo zřejmé, že ho jeho intuice nezklamala. Ihned se prokázal slovním prohlášením „Policie, jménem zákona“ a začal ho pronásledovat. Pomohl mu i jeho kamarád, podezřelého zadrželi a předali v ten den sloužící hlídce.

Při výslechu kriminalisté postupně začali odhalovat, že stejná osoba se na cestu pro střešní nosiče nevydala poprvé. Třiačtyřicetiletý muž se při podání vysvětlení přiznal k celkem 10 případům, kde se škoda po sečtení odcizených a poškozených věcí (přepravních nosičů) vyšplhala na částku dosahující téměř 50tisíc korun.

Tento muž se ve služebním vozidle policie nesvezl poprvé. Za přečin krádeže byl totiž v posledních 3 letech odsouzen Obvodním soudem Praha 8 k podmíněnému trestu odnětí svobody s dohledem na 12 měsíců s podmínkou trvající do 16. 9. 2022.

por. Bc. Eva Maturová, Policie ČR