logo

Pardubičtí strážníci vypátrali dva muže, kteří byli přistiženi při vloupání

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V podvečerních hodinách přijali strážníci pardubické městské policie na tísňové lince 156 oznámení na dva mladíky, kteří byli občanem přistiženi při vykrádání objektu a vozidla v průmyslové zóně ve Starých Čívicích.

Oznamovatel strážníkům do telefonu uvedl, že mladíci utekli do nedalekého lesíka, a on kromě městské policie o situaci informoval také Policii ČR. Operační města okamžitě na místo vyslal tři hlídky. Strážníci vytvořili spolu s policisty rojnici a prohledávali lokalitu, která byla oznamovatelem uvedena.

Terén byl obtížně prostupný. Všude samé křoviny a ostružiní. Ty strážníci systematicky prohledávali a jejich práce přinesla výsledek v podobě nalezených mladíků (27, 19), kteří se do ostružin schovali v naději, že je muži zákona přejdou. Stalo se tak zhruba po padesáti minutách od nahlášení celé události Městské policii Pardubice.

Oba muži byli strážníky, za použití donucovacích prostředků, omezeni na osobní svobodě. Při provádění bezpečnostní prohlídky u jednoho z nich hlídka městské policie nalezla nůž. Následně byli mladíci předáni k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

MP Pardubice