logo

Patnáctiletý (ne)řidič si hrál na louce na závodního jezdce

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jako řidič na trati závodů rallye si počínal teprve patnáctiletý teenerger. Touha vyzkoušet si řízení automobilu byla u něj tak veliká, že usedl za volant a s osádkou vozu, kterou tvořili jeho známí, se vydal to zkusit na louku u řeky.

Po louce projížděl nepřiměřenou rychlostí, prováděl smyky a zřejmě si vůbec neuvědomoval, že svým nezodpovědným chováním ničí zatravnatěný povrch.

Hlídka plzeňské městské policie po příjezdu do Litic kontaktovala oznamovatele události, rovněž strážník, ale v civilu, který byl svědkem „ řidičova“ jednání, aby jim ukázal danou louku. Netrvalo dlouho, sotva společně vyjeli, při odbočování u jedné z chat na neoznačenou účelovou komunikaci, se z kopce vyřítilo vysokou rychlostí proti služebnímu autu směrem od řeky podezřelé vozidlo, které oznamovatel poznal. Potom co ho strážníci zastavili, zjistili, že za volantem sedí teprve patnáctiletý mladík, který samozřejmě nemůže být držitelem příslušného řidičského oprávnění. Jak se ukázalo, ještě měl vůz prošlé osvědčení o technickém stavu. Přivolaní policisté ČR zakázali teenergerovi další jízdu. Případ bude podstoupen k řešení správnímu orgánu. Kompetentní správní orgán se bude pak rovněž zabývat věcí poškození travnatého povrchu louky.

Pužmanová Jana, MP Plzeň