logo

Pátrači z Policejního prezidia si došli pro mezinárodně hledaného cizince, podezřelého z padělání platebních karet

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 30. 11. 2017 provedli policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky (ENFAST) zadržení mezinárodně hledané osoby – cizince (34 let), na kterého vydaly italské justiční orgány evropský zatýkací rozkaz pro závažnou organizovanou trestnou činnost – skimmování platebních karet.

Zadržení bylo součástí mezinárodní policejní operace „NEPTUNE“ koordinované EUROPOLEM, na které spolupracovali policejní složky Bulharska, Itálie a České republiky a při které byli zadrženi čtyři podezřelí.

Tři osoby byly zadrženy v Itálii, jedna v České republice. Desítky bankomatů byly zneužívány tím, že na ně byly umístěny skimmery, jako jsou čtečky magnetických pásů a mikrokamery. Blyo zadrženo více jak 50 padělaných kreditních karet a byly shromážděny důkazy o mnoha podvodných mezinárodních transakcích v hodnotě přesahující 50 000 Eur.

Policistům cíleného pátrání se podařilo podezřelého lokalizovat do 24 hodin poté, co obdrželi cestou SIRENE prvotní informace. K samotnému zadržení došlo přibližně osm hodin po vydání evropského zatýkacího rozkazu v Schengenském informačním systému. Cizince policisté zadrželi v pardubické společnosti, která se zabývá výrobou elektroniky.

Zadržený byl umístěn do policejní cely v Hradci Králové a o jeho vydání bude rozhodovat soud.

kpt. Ivana Nguyenová, Policie ČR