logo

Pátrání po pohřešovaném seniorovi bylo úspěšné

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 17. 9. v podvečer jsme přijali oznámení o pohřešování 80letého seniora, který se ztratil v neděli 17. 9. kolem 14:30 hod v lesním porostu mezi obcemi Posluchov a Radíkov, kde byl na procházce se svojí manželkou. Pohřešování oznámila jeho manželka. Policisté okamžitě rozjeli pátrání po pohřešovaném.

Prověřovali všechny získané informace a poznatky a také místa, kde by se mohl nacházet. V průběhu včerejšího dne a noci proběhla první z pátracích akcí. Dnes v dopoledních hodinách druhá z pátracích akcí. Do ní bylo zapojeno 40 policistů, včetně 6 policejních psovodů, 25 hasičů – Hasičského záchranného sboru i dobrovolných hasičů a také 12 policistů vojenské policie.

Spolupracovali jsme také s představiteli obce Hlubočky, kteří pátrání po pohřešovaném vyhlásili prostřednictví místního rozhlasu a byli s ním seznámeni také strážníci Obecní policie Hlubočky. Pátrání probíhalo ve vytipovaných oblastech – Posluchov a okolní lokality, kde byl předpoklad, že by se mohl pohřešovaný nacházet.

Krátce před polednem byl pohřešovaným nalezen náhodným občanem živý u polní cesty u Pohořan. Poté byl předán do péče přivolané zdravotnické záchranné službě.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR