logo

Perličky z jihočeské tísňové linky 158, policisté řešili kupříkladu vniknutí dvou mořských ryb do bytu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Známou tísňovou linku 158 obsluhují policisté Integrovaného operačního střediska jihočeské policie v Českých Budějovicích. Mimo běžných volání o dopravních nehodách, vandalech, opilcích či oznámení o krádeži nebo podvodu, řeší také během roku několik desítek, možná i stovek úsměvných volání. Některé jsme vybrali pro silvestrovské pobavení.

Letos v lednu oznámila paní Markéta, že se po Mánesově ulici prochází v hustém sněžení a mrazu nějaký muž v pyžamu a pantoflích. Operačního důstojníka nejdříve napadlo, že z oznamovatelky mluví alkohol a jde o špatný vtip. Na místo vyslaná hlídka však muže našla a naložila do služebního vozu. Nakonec policisté zjistili, že jde o pacienta, který bez vědomí personálu opustil neurologický pavilon.

V dubnu volala paní Olga, že její soused ze šestého patra, který bydlí nad ní, jí upaluje nohy elektrickým proudem. Proudem na ní útočí přes strop. Nohy už jí hoří. Policisté však v tomto případě nevoli hasiče, ale předali oznamovatelku do péče lékařů.

Paní Eva oznámila, že u čerpací stanice v Prachaticích bliká světlo alarmu nad vchodem a že je stanice pravděpodobně opět vykradena. Jak policisté zjistili, o vloupání se naštěstí nejednalo, problikávala zářivka nad vchodem.

V červenci volala paní Hana, hned na začátku hovoru uvedla, že se sice léčí na psychiatrii, ale je v naprostém pořádku. Ke zděšení operačního důstojníka pak plynně pokračovala, že potřebuje pomoc policie, neboť každý večer, když je sama doma přijdou parchanti trpaslíci, nejhorší je ten nejmenší, říkají mu Martin a celou jí pocákají smradlavým semínkem. Také v tomto případě byl kontaktován lékař specialista.

Pan Jan oznámil, že viděl pravděpodobně pád parašutisty, neotevřel se mu padák. Situace zněla velmi reálně, vše se mělo odehrát kolem letiště v Jindřichově Hradci a tak byli všichni hned v pohotovosti, policisté i záchranáři. Policejní hlídka nakonec našla zdravého a živého „skokana“. Jak policistům vysvětlil, při seskoku jen odhodil tandemový padák, to všímavého pozorovatele asi zmátlo.

Pan Radek v srpnu oznámil, že našel v Lipně velké rosolovité koule, nikdy nic podobného neviděl, má z nich strach. S pomocí pracovníků povodí policisté zjistili, že jde o živočicha Bochnatku americkou. Bochnatka vypadá jako slizká gelová koule o hmotnosti až několika kilogramů, pochází z Ameriky, v Čechách se začala objevovat od roku 2003. Její vzhled opravdu není moc pozemský.

V září oznámil pan Zdeněk, že k němu do postele, v noci, ve druhém patře domu, vlezly dvě mořské ryby. Když rozsvítil, tak utekly. Chce, aby je hned policisté ulovili. Jak to s mužem dopadlo, není asi potřeba doplňovat.

Pan Libor oznámil, že má v bytě své známé, muže a ženu, kteří nechtějí odejít. Situaci nezvládá a radši se oběsí. Operační důstojník, ale už věděl co a jak. O život nešlo. Známá trojice Libor, Petr a Věra se značně opilí vždy dohodnou na sexu ve třech. Věra si však nakonec vybere vždy jen jednoho partnera a ten druhý ostrouhá. Libor volal polici, protože tentokrát Věra nevybrala jeho a navíc ho urazila tvrzením, že mu stejně nesto….

Před vánočními svátky volala na linku 158 holčička s tím, že má strach o babičku, která při pečení cukroví najednou leží a na nic nereaguje. Přivolaný lékař i policisté si nakonec oddechli. Mezi vanilkovými rohlíčky pokojně spala značně podnapilá babička. Pravděpodobně jí zmohly vánoční přípravy.

Jihočeští policisté přejí všem obyvatelům a návštěvníkům našeho kraje jen samé úsměvné příhody a vše nejlepší v roce 2017.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, PČR