logo

Pervitin vařil muž na Hradecku v azylovém domě

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 10.10. kriminalisté z oddělení obecné kriminality obvinili 51letého muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zaměstnanci azylového domu našli ve skříňce jednoho obyvatele věci potřebné k výrobě pervitinu, které zabavili a přivolali policisty. Mezi věcmi se nacházely například skleněné baňky, lahve s chemickými roztoky, injekční stříkačky, svíčky a další chemikálie. Majitel věcí, který mezitím z azylového domu odešel, se sám druhý den policistům přihlásil. Uvedl, že věci našel v taškách pod jedním železničním mostem v Hradci Králové.

Vzhledem ke svým předchozím zkušenostem s drogami, věděl na co jsou, vzal je a uschoval ve své skříňce. Využil příležitosti, kdy byl na pokoji sám a ze zbytků provedl závěrečnou fázi, tzv. výtřep a získal 0,3 g pervitinu, který si žilně aplikoval. Tašky s věcmi měl v úmyslu prodat za drogy, nebo je případně za dávku pervitinu půjčovat.

Muž je stíhán na svobodě a s policisty spolupracuje. Přesto, že vyrobil ani ne gram pervitinu, mu hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do pěti let.

por. Iva Kormošová, Policie ČR