logo

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru rodinného domu ve Velkých Hamrech

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pět jednotek hasičů zasahovalo dne 9.2. u požáru rodinného domu ve Velkých Hamrech, požár byl ohlášen těsně po 16. hodině. Uživatel domu se nacházel popálený mimo objekt, hasiči ihned povolali ZZS, která zraněného převezla k dalšímu ošetření. Požár vznikl v přízemí a rozšířil se přes mezistropí do půdního prostoru. „Na likvidaci požáru jsme nasadili tři útočné proudy. Celý zásah komplikovalo velké množství uskladněného materiálu, který byl ve všech místnostech,“ popsal velitel zásahu nprap. Karel Bukvic ze stanice Tanvald. Jak dodal, z důvodu velkého zakouření probíhal zásah v dýchací technice a byla nasazena přetlaková ventilace.

Hasiči museli postupně všechno vybavení vynášet ven, došlo i na rozebírání stropních konstrukcí, kde se nacházely skrytá ohniska. Během zásahu hasiči v objektu nalezli mrtvého psa a kočku. Po třech hodinách byl požár zcela zlikvidován a objekt předán majiteli.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 300.000 Kč, uchránit se podařilo majetek v hodnotě 400.000 Kč. Příčinou požáru byla manipulace s otevřeným plamenem při zapalování kamen.

por. Mgr. Zdenka Štrauchová, HZS Libereckého kraje