logo

Peugeot skončil po nehodě zaklíněný mezi zídkou a stromem, hasiči vyprošťovali dva zaklíněné muže

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci z pátku na sobotu 10.12.2016 ve Vítkově (okres Opava) u nehody osobního automobilu Peugeot, který skončil mimo silnici, zaklíněný mezi vzrostlým stromem a kamennou zídkou. Hasiči vyprostili z havarovaného vozidla dva zraněné muže. Také se zapojili do vyproštění Peugeotu a jeho naložení na vozidlo odtahové služby.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pátek v noci krátce před půl jedenáctou. Do Oderské ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Vítkov, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Vítkova.

Hasiči z havarovaného auta vyprostili dva vážně zraněné muže mladšího věku – řidiče a spolujezdce – a předali je zdravotníkům ZZS MSK. Vozidlo včas zabezpečili před případným požárem. Únik provozních kapalin nebyl zaznamenán.

„Záchranáři ošetřovali čtyřiadvacetiletého muže, který zůstal zaklíněn v automobilu. Byl v bezvědomí a přímém ohrožení života, musel být vyprošťován. Tým ZZS zajistil jeho dýchací cesty a převedl pacienta na přístrojem řízenou ventilaci, naložil krční límec a zafixoval postiženého do podtlakové matrace. Zasahující lékařka u pacienta zjistila vážné poranění hlavy a nevyloučila ani další vážná poranění. Pro transport muže byl indikován vzlet vrtulníku, který však nemohl být uskutečněn pro neletové počasí. Pacient tak byl přepraven sanitním vozidlem do ostravské Fakultní nemocnice.

Ošetřen byl dále třiadvacetiletý pacient se středně těžkým poraněním páteře – se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej tým ZZS předal na chirurgické ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

Na místě nehody záchranáři ošetřovali ještě muže středního věku s akutní stresovou reakcí. Zasažený byl následně předán do péče interventa záchranné služby,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK