logo

Písečtí kriminalisté dopadli podezřelého z distribuce kokainu, u muže našli také marihuanu, či anabolika

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Písečtí kriminalisté, kteří se specializují na drogovou problematiku, odhalili dealera a dále vyšetřují poměrně ojedinělý případ, který se týká především takzvané „čisté drogy“, „drogy bohatých“ – kokainu.

Kriminalisté dlouhodobě pracovali s poznatky, které získali svou pečlivou prací, kdy se zaměřovali na úzkou komunitu uživatelů této drogy. Distribuce kokainu je spojená s velmi vysokými zisky, kriminalisté odhalili i následné nakládání s drogou, kdy mělo docházet k jejímu ředění a dalšímu poskytování mezi uživateli s cílem co nejvyššího zisku.

Kriminalisté koncem února rozjeli naplánovanou akci, při které zadrželi mladého muže z Písecka a provedli domoví prohlídky v objektech na Písecku i v Českých Budějovicích, při kterých zajistili látku, která je nyní podrobena zkoumání a s největší pravděpodobností jde právě o kokain, vetší množství marihuany i komponenty pro hydroponní pěstování konopí. Během prohlídek zajistili také peníze, které mají být výnosem z distribuce.

Mladý muž si měl dogu zvanou kokain a extázi opatřovat již od roku 2017 v hlavním městě a dále distribuovat mezi desítky uživatelů na Písecku, Strakonicku i Českobudějovicku. Šlo především o bohatší klientelu, uživatelé jsou bohužel i z řad sportovců u kterých by to jejich okolí jen těžko čekalo. Zisky z trestné činnosti se pohybují v řádech stovek tisíc korun. K poskytování drog mělo docházet také na různých hudebních akcích, tanečních party, po barech a nočních podnicích.

Kriminalisté dále prošetřují také držení marihuany a zakázaných látek pro podporu tvorby svaloviny, jde o steroidy i anabolika.

Dne 28. února zahájil vyšetřovatel na základě všech zjištěných skutečností a důkazní situace trestní stíhání dealera, a to pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Vyšetřování případu dále pokračuje.

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, Policie ČR