logo

Plzeňská tísňová linka 112 zachránila po telefonu život českému řidiči kamionu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 21. listopadu 2017 od půl deváté dopoledne řešili operátoři tísňové linky 112 v Plzeňském kraji se Společným centrem německo-české spolupráce v německém Schwandorfuna záchranu života českého řidiče kamionu, který se v Německu dostal do vážných zdravotních problémů.

Společné centrum německo-české spolupráce ve Schwandorfu je národní ohlašovací centrum pro území SRN.

Řidiče kamionu donutily život ohrožující zdravotní problémy zastavit nedaleko Norinberku na parkovišti Weißergraben. Neodvážil se zatelefonovat na tamní tísňovou linku. Vytočil číslo svého nadřízeného, kterému popsal, kde se nachází a svůj zdravotní stav. Ten okamžitě vytočil tísňovou linku 112 a předal veškeré informace.

Příslušníci KOPIS Plzeňského kraje veškeré vytěžené informace postoupili kolegům ze Společného centra německo-české spolupráce, kteří zajistili řidiči okamžitou zdravotnickou pomoc a převoz do norinberské nemocnice. Následně ještě operátoři zjišťovali pro rodinu informace o pacientovi.

Všechny hovory se Společným centrem německo-české spolupráce probíhaly v němčině a je na místě vyzdvihnout jazykové schopnosti operátorů plzeňské tísňové linky.

por. Mgr. Pavla Jakoubková, HZS PLK