logo

Plzeňští kriminalisté obdrželi díky daru od města nová civilní vozidla

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký slavnostně předal čtyři nová vozidla značky Škoda Octavia III v civilním provedení řediteli Městského ředitelství policie Plzeň-město plk. Mgr. Michalu Krejbichovi. Oba se shodli, že obnovení vozového parku městského ředitelství je výsledkem dlouhodobé a efektivní spolupráce města Plzně a Policie České republiky.

Vozidla byla pořízena z finančních prostředků, které poskytuje každoročně Magistrát města Plzně jako dar Krajskému ředitelství policie Plzeňského kraje, a jsou určeny na pořízení automobilní techniky primárně pro výkon služby policistů městského ředitelství.

Díky daru města Plzně, které poskytlo částku souhrnně za uplynulé tři roky ve výši téměř 1,5 milionu korun, budou policisté služby kriminální policie a vyšetřování již tento týden prověřovat a zároveň eliminovat trestnou činnost v ulicích města v nových vozech.

Předání vozidel se zúčastnil také ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Mgr. Pavel Krákora a vedoucí územního odboru SKPV Městského ředitelství policie Plzeň-město plk. JUDr. Mgr. Luděk Svoboda. Společně s panem primátorem se z Magistrátu města Plzně dostavil ještě vedoucí jeho kanceláře pan Václav Pach, vedoucí odboru krizového řízení pan Ing. Petr Liška a vedoucí odboru bezpečnosti a kriminality pan Ing. Aleš Průša.

por. Mgr. Markéta Fialová, PČR