logo

Plzeňští kriminalisté velmi rychle objasnili další loupež, pomohla také veřejnost

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Díky rychlé a profesionální práci policistů Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň byli jen pár dnů po spáchání loupežného přepadení odhaleni, vypátrání a zadrženi pachatelé tohoto protiprávního jednání.

Policisté nejen díky všímavosti občanů, kteří reagovali na pátrací relaci odvysílanou v médiích a tak strážcům zákona napomohli při zjišťování totožnosti obou pachatelů, nashromáždili dostatek důkazů, na základě kterých mohli včera zahájit trestní stíhání 28letého muže z Karlovarska a jeho 50letého strýce. Ti se zpovídají z toho, že dne 26. února tohoto roku kolem jedenácté hodiny dopoledne napadli prodavače potravin v centru Plzně.

Oba muži v uvedené době nejdříve zcela spořádaně vstoupili do prodejny a předstírali zájem o koupi zboží. Starší z rodinného klanu pak přistoupil k prodejnímu pultu, za nímž stál prodavač. Z kapsy vytáhl slzotvorný sprej a začal jeho obsah stříkat přímo do obličeje obsluhy. V okamžiku, kdy napadený muž ustoupil do zázemí prodejny, mladší z dvojice agresorů doslova vběhl za prodejní pult a silou zpod stolu vytrhl pokladní zásuvku, která obsahovala téměř deset tisíc korun, stravenky a jízdenky. S lupem se pak oba výtečníci dali na útěk.

Poté, co byli oba muži vypátráni a zadrženi, vyslechli si obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který jim v případě, že budou pravomocně odsouzeni, hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Policisté v průběhu vyšetřování navíc zjistili, že oba obvinění mají bohatou kriminální minulost. Zatímco starší byl již pětkrát pravomocně odsouzen za své protiprávní jednání, mladší má v rejstříku trestů „jen“ tři záznamy.

por. Ing. Hana Štefflová, PČR