logo

Plzeňští psovodi si slavnostně převzali nové služební vozidlo, přispěl jim na něj kraj

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Speciálně vybavený automobil pro přepravu služebních psů převzali v pátek 24. února 2017 zástupci Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Na nové vozidlo přispěl Plzeňský kraj částkou 1 milion korun.

Policisté z oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje mají nyní díky příspěvku k dispozici nový vůz Renault Trafic 1,6 Dci 103 kW. Kromě standartní výbavy má vůz navíc speciální oddělenou klimatizaci a nezávislé topení v zavazadlovém prostoru, ve kterém jsou 4 boxy pro služební psy. Automobil má magnetické polepy v barvách policie a výstražné rozhlasové zařízení.

„Náš vozový park se rozšířil o další vozidlo, které jsme pořídili díky příspěvku krajského úřadu, úzce spolupracujeme již několik let a vzhledem k tomu, že všichni máme jako prioritu bezpečnost občanů, tuto spolupráci vítáme,“ sdělil ředitel krajského ředitelství plk. Pavel Krákora.

V Plzeňském kraji máme 72 služebních psů. Za rok 2016 kolegové nalezli ve 354 případech u osob omamné a psychotropní látky a jedy, a pokud porovnáme práci kynologů v celé České republice, tímto se podílíme na nálezech 36%. V minulém roce zadrželi psovodi se svými služebními psy například 150 pachatelů a zúčastnili se desítky pátracích akcí jak po hledaných či pohřešovaných osobách a podílí se také na bezpečnostních opatřeních například při rizikových sportovních utkání.

„Bezpečnost obyvatel je pro nás důležitá, a proto vítám každé zlepšení podmínek pro práci policistů. Kraj v minulých letech finančně podpořil nákup speciálního vybavení pro Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje a do budoucna v tom hodláme pokračovat,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Plzeňský kraj například přispěl na pořízení monitorovacího centra, kyanoakrylátové komory nebo přístroje Real time, který umožní určit množství DNA ve zkoumaném vzorku.

mjr. Ing. Martina Korandová, PČR