logo

Po facebooku se šíří fotka údajného vraha z Jihlavy, policie ale žádný takový čin nevyšetřuje

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté územního odboru Jihlava reagují na informaci šířící se na sociální síti Facebook, která se týká zveřejnění fotografie muže s textem označujícím ho za vraha. V příspěvku jsou jeho autorem mimo jiné připojeny také informace, které muže na fotografii obviňují z toho, že dne 6. 4. usmrtil nožem v městském parku Jihlavy sedmnáctiletého mladíka. Příspěvek byl jeho autorem zveřejněn jako prosba k pomoci při pátrání po totožnosti muže na fotografii s výzvou k jeho sdílení. Během dnešního dne příspěvek sdílelo několik stovek uživatelů sociální sítě.

Policisté veřejnosti sdělují, že informace v příspěvku se nezakládají na pravdě, žádný takový násilný trestný čin v Jihlavě neprověřují a informaci o pátrání po muži na fotografii nezveřejnili.

V současné době provádějí policisté šetření za účelem zjištění autora příspěvku a vyhodnocují veškeré okolnosti i důsledky jeho zveřejnění na sociální síti Facebook.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizích práv a trestného činu šíření poplašné zprávy, případ v současné době prověřují.

Dále bychom uživatele sociální sítě Facebook chtěli vyzvat, aby tento příspěvek nesdíleli a dále ho nešířili.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR