logo

Po havárii fekálního vozu zůstal v kabině zaklíněný spolujezdec

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dopravní nehoda fekálního vozu Škoda 706 byla středočeským hasičům nahlášena v pátek 25. listopadu 2016 krátce po poledni ze silnice ze Zalužan do Kozárovic na Příbramsku.

Operační středisko na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů z Příbrami a dobrovolné hasiče ze Zalužan. Ti vyjeli velmi rychle a na místě byli za necelou minutu. Po příjezdu hasičů byl zraněný řidič mimo vozidlo, druhý člen posádky, taktéž zraněný, zůstal zaklíněný v kabině převráceného vozu, který při nehodě narazil do stromu.

V neporušené nádrži na fekálie byla voda, která nezpůsobovala žádné riziko. Z palivové nádrže však unikala motorová nafta. Hasiči při složitých a fyzicky náročných záchranných pracích používali speciální vyprošťovací zařízení a spolujezdce následně předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Po vyšetření nehody Policií ČR jednotky obrátili a vytáhli havarovaný vůz na silnici pomocí vyprošťovacího automobilu a traktoru místního zemědělce.

Na závěr zásahu dobrovolní hasiči uklidili vozovku od nečistot způsobených nehodou a pomohli automobil přemístit na soukromý pozemek, aby netvořil překážku silničního provozu. Celý zásah trval asi tři a půl hodiny.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS Středočeského kraje, HZS Středočeského kraje