logo

Po nehodě autobusu a kamionu na D35 vyrazili do „akce“ krizoví interventi, pomoc poskytovali nejen účastníkům nehody, ale také jejich rodinám

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý krátce po 15. hodině odpoledne jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, ke které došlo na 250. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici. Podle prvotního šetření na místě došlo ke střetu autobusu přepravujícího převážně nezletilé cestující s nákladním vozidlem (kamionem) odstaveným u krajnice.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění obou řidičů, jsou předmětem dalšího šetření policistů.

Cestující, kteří byli při nehodě zraněni, byli zdravotnickou záchrannou službou přepraveni k ošetření do FN v Olomouci. Zraněného řidiče autobusu transportovali zdravotníci do nemocnice letecky. Nezraněné osoby byly z místa nehody přepraveny náhradním autobusem.

K zajištění prvotní psychologické pomoci jak účastníkům nehody, tak jejich rodinným příslušníkům, bylo vysláno také několik krizových interventů z řad policie.

Po dobu šetření veškerých okolností nehody byla dálnice uzavřena. Policisté prováděli odklon dopravy sjezdem na Litovel. K plnému obnovení provozu došlo krátce po 20. hodině.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR