logo

Po nehodě dvou nákladních vozů ve Strakonické ulici v Praze vyprošťovali hasiči jednoho z řidičů

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve Strakonické ulici v Praze – Malé Chuchli došlo ve středu odpoledne k vážné dopravní nehodě. Při té se ve směru z centra srazily dva nákladní vozy, kdy jeden z řidičů najel zezadu do druhého vozidla.

Na místo ihned vyjela jednotka HZS Praha ze stanice Radotín, dále byly povolány posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP a také hlídky Policie ČR.

Strakonická ulice musela být směrem z centra uzavřena. Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili zaklíněného řidiče, kterého předali do péče záchranářům.

„U 48letého řidiče po vyproštění naši zdravotníci zastavili masivní krvácení z dolní končetiny pomocí turniketu. Zafixovovali páteř pomocí krčního límce a vakuové matrace. Po nasazení pánevního pásu ještě zavedli i.v. vstup, do kterého podali léky na bolest. Pacienta následně naše posádky transportovaly do motolské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Po vyproštění řidiče mohl být v místě nehody zprůjezdněn jeden jízdní pruh. Hasiči provedli dále protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření.

MrK, Týdeník Policie