logo

Po nehodě dvou vozů u Grygova vyprošťovali hasiči zaklíněné řidiče

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě dopravní nehody, které se staly v pondělí 17. prosince 2018 těsně po 7. hodině ráno zaměstnaly hasiče z Olomouce a z Prostějova.

První nehoda byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje oznámena v 7:02 hodin mezi obcemi Grygov a Blatec u odbočky na Nový Dvůr. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla dvě osobní vozidla. V každém vozidle zůstala jedna zaklíněná osoba. Hasiči oba zraněné vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotka dále zajistila havarovaná vozidla proti vzniku požáru, odpojila autobaterie a spolupracovala s Policií ČR při zaměřování nehody. Hasiči jsou stále na místě (stav k 8:45 hodin).

Hlášení o druhé nehodě přijalo operační středisko HZS Olomouckého kraje v 7:24 hodin v Prostějově na ulici Svatoplukova. Tato nehoda se obešla bez zranění, hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a spolupracovali s policií.

Tisková zpráva Policie ČR:
V pondělí kolem sedmé hodiny ráno došlo na komunikaci ve směru z Grygova na Blatec, u odbočky Nový Dvůr, k dopravní nehodě. Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde čelně střetla dvě osobní vozidla. V obou cestovali pouze řidiči, kteří zůstali ve vozidlech zaklíněni. Oba při nehodě utrpěli zranění, se kterým byli transportováni do nemocničního zařízení. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo a výše vzniklé škody, jsou v šetření policistů.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, HZS OLK + por. Mgr. Irena Urbánková , Policie ČR