logo

Po nehodě motocyklu s autem na okraji Černošic resuscitovaly složky IZS dva lidi, jeden z nich zemřel

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Radotínské ulici na okraji Černošic, na výjezdu z města směrem na Radotín, došlo ve čtvrtek odpoledne k vážné dopravní nehodě. Při té došlo za zatím neznámých okolnosti ke střetu osobního vozidla jedoucího směrem od Prahy a motocyklu jedoucího směrem na Prahu.

Po střetu zůstali na místě bezvládně ležet řidič motocyklu i jeho spolujezdkyně. Oba byli v bezvědomí. Řidička osobního vozu vykazovala známky akutní stresové reakce.

Na místo okamžitě vyjely posádky ZZS Trans Hospital PLUS, ZZS ASČR, hlídky OO PČR Řevnice (prvosledová hlídka), DI PČR Praha venkov – západ a Městské policie Černošice. Dále byly na místo vyslány jednotky HZS SČK ze stanice Řevnice a JSDH Černošice – Mokropsy. K nehodě byl vyslán rovněž vrtulník LZS Kryštof 01.

Silnice byla obousměrně uzavřena. Ze strany od Černošic odkláněli dopravu černošičtí strážníci, ze strany od Radotína odkláněla dopravu hlídka MP Praha. Hasiči instalovali zástěny, natáhli plenty a okolí místa nehody uzavřeli páskami tak, aby zamezili vstupu nepovolaných osob.

Záchranáři více než hodinu řidiče motocyklu i jeho spolujezdkyni resuscitovali. U motorkáře byl lékař nucen konstatovat smrt. Spolujezdkyně byla v kritickém stavu letecky přepravena do jedné z pražských nemocnic.

Na místo vyjel velitel směny HZS SČK společně s členem posttraumatického týmu ze stanice Říčany, povolána byla také výjezdová skupina SKPV ÚO Praha venkov – západ. Řidička osobního vozu se po nehodě zhroutila a skončila v péči člena posttraumatického týmu a následně v péči záchranářů, kteří ji převezli do nemocnice.

Policisté společně s kriminalisty nehodu zadokumentovali a zajistili potřebné stopy. Silnice byla v místě nehody uzavřena několik hodin. Situaci bohužel komplikovali řidiči, kteří se snažili objet policejní zátaras přes cyklostezku, případně po polích. Zcela zbytečně tak blokovali silnici před místem nehody, kudy stejně neprojeli.

MrK, Týdeník Policie