logo

Po nehodě na Opavsku zůstala ve Fabii zaklíněna čtyřiapadesátiletá žena

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Záchranáři ZZS MSK zasahovali ve středu 3. ledna ráno u vážné dopravní nehody na Opavsku. Krátce před osmou hodinou přijali operátoři záchranné služby tísňové volání, podle něhož došlo k havárii osobního vozidla, které se mělo převrátit přes střechu a narazit do stromu u obce Ludgeřovice. Na místo ihned vzlétl vrtulník LZS a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Ostravy.

Ve vozidle zůstala po nehodě zaklíněna čtyřiapadesátiletá žena, kterou museli vyprostit hasiči. Pomocí páteřní desky byla poté přesunuta do vakuové matrace a sanitního vozidla. Záchranáři ji také zajistili krčním límcem a zahájili podávání potřebných léků. Pacientka utrpěla poranění horní končetiny a hrudníku, zasahující lékař během prvotního vyšetření nevyloučil ani další zranění. Postižená byla následně letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Velmi podobnou nehodu řešili záchranáři i v úterý 2. ledna, také okolo osmé hodiny ráno. Odehrála se poblíž obce Široká Niva na Bruntálsku a rovněž v tomto případě musela zasahovat pozemní posádka spolu s vrtulníkem LZS. Ošetřit bylo nutno osmapadesátiletou ženu, která byla ve chvilkovém bezvědomí a utrpěla vícečetná poranění. I ona musela být po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči přepravena do FN Ostrava a předána do péče týmu tamního urgentního příjmu.

PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK