logo

Po nehodě tří vozidel v Ostravici vyprošťovali hasiči dvě zaklíněné osoby

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 8.10.2018 v obci Ostravice (okres Frýdek-Místek) u nehody dvou nákladních automobilů Renault a Volvo a třetího vozidla – dodávky Ford Tranzit. Zraněni a zaklíněni v kabinách zůstali řidiči renaultu a tranzitu a hasiči je museli vyprošťovat.

Kvůli tomu, že se nehoda stala jen 150 metrů pod přehradní hrází beskydského vodního díla Šance, byli k ní povoláni pracovníci státního podniku Povodí Odry a odboru životního prostředí.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno dvacet minut před pondělním polednem. Do Ostravice ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Staré Hamry a Frýdlant nad Ostravicí.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla, která zůstala stát po nehodě na silnici, před případným požárem. Z nákladního renaultu a dodávkového tranzitu opatrně vyprostili dva zraněné řidiče, z nichž jeden byl dopraven vrtulníkem LZS do nemocnice, třetí řidič (Volvo) vyvázl bez zranění.

Hasiči také likvidovali únik provozních kapalin (skončily jen na silnici) pomocí nasákavého sorbentu. Silnice Ostravice-Staré Hamry byla během hasičského zásahu zcela neprůjezdná, po dvou hodinách průjezdná kyvadlově.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK