logo

Po nehodě u Rynoltic se vytvořila kolona, v té bourali kvůli nepozorné řidičce Renaultu i hasiči jedoucí na majáky

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek se v podvečer deset minut před půl šestou hodinou stala na silnici první třídy číslo třináct v katastru obce Rynoltice dopravní nehoda.

Řidič s vozidlem Opel Zafira jel ve směru od Lvové na Rynoltice, kde při výjezdu z pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy mokrému povrchu vozovky, dostal smyk, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem VW Transporter. Při tomto střetu oba řidiči utrpěli těžká zranění s předpokládanou dobou léčení nad šest týdnů. Alkohol byl u nich vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Předběžná výše způsobené škody činí částku 150.000,- Kč.

Vlivem této dopravní nehody se na uvedené silnici utvořily v obou směrech jízdy kolony vozidel. V jedné z nich krátce po půl šesté ve směru od Rynoltic do Jablonného v Podještědí jela řidička s vozidlem Renault Megan Scénic. Ta ovšem na rovném úseku silnice nedbala zvýšené opatrnosti a při otáčení ohrozila řidiče s vozidlem dobrovolných hasičů, který se zapnutým výstražným, světelným a zvukovým znamení objížděl kolonu stojících vozidel. Při následném střetu došlo ke zranění všech pěti cestujících v osobním voze. Řidička a jedna spolujezdkyně utrpěly těžká zranění. Další dvě spolujezdkyně a jeden spolujezdec utrpěly zranění lehká. Avšak charakter jejich zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u řidičky i řidiče vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Výše způsobené škody činí předběžně částku 160.000,- Kč.

Po dobu šetření těchto dvou dopravních nehod byl silnice č. I/13 v daném úseku v době od půl šesté až do půl desáté večer zcela uzavřena. V obou případech již policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci, kteří nehody šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zpráva hrádeckých hasičů k nehodě:
V pátek 1. září před 19. hodinou byli hrádečtí hasiči společně s profesionální jednotkou z Jablonného v Podještědí vysláni Krajským operačním a informačním střediskem HZS Libereckého kraje k dopravní nehodě na silnici I/13, mezi obce Rynoltice a Jablonné v Podještědí – Lvová, kde došlo ke střetu dvou osobních automobilů se zraněním jejich posádek. Při jízdě na místo zásahu však došlo k další nehodě, a to hrádeckých hasičů s osobním automobilem nedaleko nahlášené události.

Po nárazu hrádecké hasičské cisterny do vozidla začali hasiči okamžitě s vyprošťováním zraněných osob a společně s posádkou záchranné služby i v poskytování předlékařské pomoci. Všechny pacienty z místa nehody odvezli záchranáři do zdravotnických zařízení k dalšímu vyšetření. Po dobu zásahu i vyšetřování nehody byla silnice v tomto úseku uzavřena pro veškerý provoz. Ten byl částečně obnoven okolo deváté hodiny večer.

Míra zavinění účastníků této dopravní nehody je v šetření Policie ČR. Ke zranění hasičů na místě události nedošlo.

„Je nám opravdu líto, že k dopravní nehodě došlo. Věříme v brzké uzdravení všech členů posádky z havarovaného vozidla“, řekl Jaromír Mottl, velitel hrádeckých hasičů.

nprap. Dagmar Sochorová, PČR