logo

Po nehodě v Novém Městě pod Smrkem se schylovalo k lynči

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 8. července vyjížděli dopravní policisté ve večerních hodinách k nehodě, která se stala krátce po sedmé hodině na křižovatce ulic Jindřichovická a Revoluční v Novém Městě pod Smrkem.

Řidička vozidla Peugeot 307 jela po vedlejší komunikaci – ulici Revoluční. Na křižovatce však nedala přednost v jízdě po hlavní vozovce jedoucímu vozidlu Citroen Xsara a přední částí narazila do jeho pravé části. Vozidlo Citroen bylo nárazem vymrštěno a dopadlo na střechu.

Při nehodě utrpěl těžké zranění řidič Citroenu, kterého musel do Krajské nemocnice Liberec transportovat vrtulník Letecké záchranné služby. Dále došlo k lehkým zraněním řidičky a spolujezdkyně na předním sedadle z vozidla Peugeot 307, které obě převezlo vozidlo Zdravotnické záchranné služby na ošetření do liberecké nemocnice. Policisté provedli u obou účastníků dopravní nehody orientační dechové zkoušky na alkohol přístrojem Dräger, ktetá byla u řidiče Citroenu negativní.

U podezřelé řidičky, která nehodu zavinila, ukázala naměřená hodnota přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě došlo k poškození sloupu veřejného osvětlení při pravém okraji vozovky. Na vozidlech a sloupu veřejného osvětlení vznikla předběžná škoda 121 tisíc korun.

Doprvní policisté v dané věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, není však vyloučeno, že dojde k rozšíření trestního stíhání.

Doplnění redakce: Po nehodě se na místo seběhli obyvatelé okolních domů, kteří chtěli vzít spravedlnost do svých rukou. Lynčovat chtěli spolujezdce z jednoho z vozů. V tom jim zabránili policisté.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, PČR