logo

Po nehodě v Plačicích musela být vyproštěna jedna osoba

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K dopravní nehodě do hradecké části Plačice na silnici I/11 u odbočky na Hřibsko vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská v 17:33. V místě havarovala dvě osobní vozidla. Celkem byly zraněny čtyři osoby.

Při příjezdu jednotky na místo události se tři lidé nacházeli mimo havarované vozy, jedna osoba zůstala zaklíněna. Každé z vozidel mělo dvoučlennou posádku. Z havarovaného vozidla značky Škoda Fabia nebylo vyproštění osob potřeba. Cestujícím poskytli hasiči první předlékařskou pomoc a dále byli předáni do rukou záchranářů.

Náročné však bylo vyproštění jedné osoby z druhého havarovaného automobilu značky Peugeot. Vozidlo se nacházelo na boku a osoba v něm měla zaklíněné dolní končetiny. Hasiči tak museli k záchraně využít vyprošťovací zařízení. Aby mohli zraněného z vozu vysvobodit, museli mimo jiné odstranit části vozidla pomocí hydraulických nůžek i rozpínáku.

Zásah probíhal ve spolupráci hasičů se záchranáři i policisty. Všechny čtyři osoby s různými typy zranění převezla zdravotnická záchranná služba do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Silnice byla v době události uzavřena. Celý zásah hasičů trval asi hodinu a půl. Místo události si poté převzali policisté.

por. Mgr. Martina Götzová, HZS KHK