logo

Po střetu s Fabií vykolejil v Jincích osobní vlak, řidiče osobního vozu transportoval do nemocnice vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ulici Pod Plešivcem v Jincích na Příbramsku došlo v pondělí odpoledne k vážné dopravní nehodě. Při té došlo ke střetu osobního vlaku s osobním automobilem Škoda Fabia Combi.

Za volantem vozu seděl řidič, který při střetu utrpěl středně těžká zranění, a který po nehodě zůstal zaklíněn ve zdemolovaném vraku vozu. Vlak, ve kterém cestovalo v době nehody 15 lidí, vykolejil.

Na místo vyjely jednotky HZS SČK ze stanice Hořovice, JSDH Jince, JSDH Ohrazenice, HZS SŽDC Plzeň, posádky ZZS Středočeského kraje a hlídky Policie ČR, včetně OOP a DI PČR. Na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Ve vykolejeném vlaku nebyl při nehodě nikdo zraněn. Řidič osobního vozu byl vyproštěn a předán do péče záchranářům, kteří ho následně se středně těžkým zraněním letecky transportovali do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Provoz na trati byl zastaven. Stejně tak byla uzavřena přilehlá ulice Pod Plešivcem. Okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření. O nakolejení vykolejeného vlaku se budou muset postarat drážní hasiči.

MrK, Týdeník Policie