logo

Po střetu s tramvají museli hasiči v Ostravě vyprostit zdemolovaný Opel

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvakrát během několika hodin museli ostravští profesionální hasiči (z HZS MSK) vyprošťovat dva havarované osobní automobily po dopravní nehodě. Poprvé v pátek 30.6.2017 odpoledne terénní Opel v Ostravě-Hrabůvce po střetu s tramvají, podruhé v sobotu 1.6.2017 brzy ráno Volkswagen v příkopu mezi okrajovou ostravskou částí Zátiší a Kyjovicemi (okres Opava).

Nehoda ostravské tramvaje a terénního vozidla Opel Frontera se stala v pátek odpoledne před 15. hodinou v Ostravě-Hrabůvce v rušné čtyřproudé ulici Dr. Martínka, oddělené tramvajovým pásem. Starší řidič vyvázl s několika zřejmě méně závažnými zraněními, s hasiči komunikoval a stěžoval si na bolest nohou. Hasiči jej předali do péče týmu ZZS MSK. V tramvaji nebyl nikdo zraněn.

Zasahovaly zde dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – stanice Jih a Zábřeh. Hasiči zabezpečili na místě nehody Opel před případným požárem a pomocí předního navijáku na zásahovém vozidle a silných paží ho odtáhli na pás trávníku mimo tramvajové koleje i silnici. Předali ho Policii ČR.

Silniční doprava v ulici Dr. Martínka se během páteční špičky zkomplikovala. Řidiči několika tramvají za sebou a netrpěliví cestující museli čekat na obnovení městské hromadné dopravy až na vyproštění vozidla hasiči. Nehoda se obešla bez úniku provozních kapalin.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK