logo

Po zastavení vozu v Kladně se dal muž na útěk, policisté zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jen několik minut před půlnocí v neděli 3. března 2019 policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy v rámci provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích zastavili za pomoci výstražného světelného a zvukového zařízení s nápisem „STOP POLICIE“ osobní vozidlo v Americké ulici v Kladně.

Řidič hlídku respektoval a zastavil u krajnice vozovky. Poté co řidič z vozidla vystoupil, začal ihned utíkat přes silnici směrem do ulice Holandská. Policejní hlídka okamžitě za podezřelým řidičem vyběhla a následně byl dostižen na travnatém porostu u chodníku, kde byl policisty po použití donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů zpacifikován. Poté mu byla přiložena služební pouta a byl převezen služebním vozidlem na obvodní oddělení Kladno Kročehlavy k provedení dalších úkonů. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým je třiadvacetiletý muž cizí státní příslušnosti v současné době, žijící v Kladně.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 2 roky.

Téhož dne, ale v brzkých ranních hodinách krátce před třetí hodinou zastavili policisté obvodního oddělení Kladno osobní vozidlo Opel Vectra ve Vítězné ulici v Kladně. Řidičem vozidla byl zjištěn pětatřicetiletý muž z Karviné, který má udělen Okresním soudem Karviná platný zákaz řízení motorových vozidel a dále i MM Český Krumlov má zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muže vyzvali k provedení testu na přítomnost návykových látek, který byl pozitivní.

Policisté obvodního oddělení Kladno nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, za který podezřelému hrozí maximální trest odnětí svobody až na 2 roky.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR