logo

Poblíž Trhového Štěpánova se převrátil kamion převážející prasata, několik zvířat uhynulo, další utekla do lesa

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K nehodě došlo na silnici mezi obcemi Dalkovice a Trhový Štěpánov na Benešovsku. Řidič nákladního vozu sjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na bok.

„Dnes ráno krátce před osmou hodinou byla na linku 158 oznámena havárie nákladního vozidla převážejícího prasata. K události došlo na rovné silnici v lesním úseku. Tady pětapadesátiletý řidič tahače v jedné chvíli sjel na krajnici a následně se dostal mimo vozovku, kde se převrátil. Se zraněním skončil na vyšetření v nemocnici. Alkohol v jeho dechu vyloučili policisté na místě provedením orientační dechové zkoušky,“ uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

Na místo kromě policistů a záchranářů vyjely také jednotky HZS SČK ze stanic Vlašim a Zruč nad Sázavou, posíleny o několik dobrovolných jednotek hasičů.

Silnice byla v místě nehody na několik hodin uzavřena. Hasiči společně se zemědělci a pracovníky jatek nahnali živá prasata z lesa a z převráceného vozu do lesní školky, která je postavena nedaleko místa nehody. Několik zvířat zůstalo vlivem svých zranění ležet v lese. Další mrtvá zvířata vyprostili hasiči z vozu.

Do nákladního prostoru se hasiči vlivem jeho deformace dostávali velmi špatně a složitě. Zásah byl fyzicky náročný a bylo při něm použito, mimo jiné, hydraulické nářadí, motorová pila, či rozbrus.

Vážně zraněná zvířata musel na místě utratit přivolaný veterinář. Živá prasata pak byla z místa nehody přepravena náhradním vozem, který byl na místo povolán.

Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování. O vyproštění nákladního vozu se musela postarat těžká technika specializované firmy.

MrK, Týdeník Policie